Div. 5/2A Playoffs history


1961:
Semifinals:
Gilbert-Page (32-26)
Willcox (bye)
Championship:
Gilbert-Willcox (30-14)
1964:
Semifinals:
Willcox-Round Valley (35-24)
Marana-Parker (48-0)
Championship:
Marana-Willcox (14-7)
1965:
Semifinals:
Ray-Round Valley ()
Clifton-Antelope ()
Championship:
Ray-Clifton (33-0)
1966:
Semifinals:
Round Valley-Clifton (20-12)
Antelope-Gilbert (21-6)
Championship:
Round Valley-Antelope (32-6)
1967:
Semifinals:
Marana-Clifton (35-6)
Parker-Page (48-0)
Championship:
Marana-Parker (40-0)
1968:
Semifinals:
Marana-Page (62-21)
Round Valley-Parker (34-6)
Championship:
Marana-Round Valley (21-6)
1969:
Semifinals:
Florence-Parker (12-6)
Round Valley-Ganado (34-16)
Championship:
Florence-Round Valley (6-0)
1970:
Semifinals:
Round Valley-Benson (30-6)
Williams-Phoenix Chr. (8-6)
Championship:
Round Valley-Williams (38-8)
1971:
Semifinals:
Round Valley-Lake Havasu (21-7)
Gilbert-Page (15-0)
Championship:
Round Valley-Gilbert (13-12)
1972:
Semifinals:
Hayden-Antelope (21-20)
Blue Ridge-Sahuarita (20-13)
Championship:
Hayden-Blue Ridge (22-12)
1973:
Semifinals:
Florence-Benson (24-6)
Mohave-Blue Ridge (39-10)
Championship:
Mohave-Florence (12-0)
1974:
Semifinals:
Blue Ridge-Superior (36-7)
Mohave-Thatcher (14-6)
Championship:
Blue Ridge-Mohave (14-12)
1975:
Semifinals:
Blue Ridge-Tombstone (39-13)
Apache Junction-Wickenburg (33-10)
Championship:
Apache Junction-Blue Ridge (30-6)
1976:
Semifinals:
Payson-Thatcher (28-0)
Saint Johns-Antelope (31-0)
Championship:
Saint Johns-Payson (25-12)
1977:
Semifinals:
Florence-St Johns (19-10)
Wickenburg-Benson (14-6)
Championship:
Wickenburg-Florence (10-7)
1978:
Quarterfinals:
Williams-Payson (31-0)
Benson-Round Valley (34-23)
Saint Johns-Thatcher (22-7)
Wickenburg-Phoenix Chr. (17-6)
Semifinals:
Saint Johns-Wickenburg (16-7)
Benson-Williams (33-20)
Championship:
Saint Johns-Benson (20-12)
1979:
Quarterfinals:
Phoenix Chr.-Duncan (12-0)
Wickenburg-Blue Ridge (41-6)
Round Valley-Williams (44-0)
Benson-Florence (25-20)
Semifinals:
Round Valley-Benson (7-6)
Wickenburg-Phoenix Chr. (9-0)
Championship:
Round Valley-Wickenburg (14-8)
1980:
Quarterfinals:
Blue Ridge-Phoenix Chr. (22-21)
Round Valley-Ray (33-6)
Gila Bend-Benson (14-6)
Thatcher-Antelope ()
Semifinals:
Blue Ridge-Gila Bend (30-6)
Round Valley-Thatcher (7-7)
Championship:
Round Valley-Blue Ridge (20-3)
1981:
Quarterfinals:
Blue Ridge-Thatcher (20-17)
Round Valley-Tombstone (50-7)
Hayden-Williams (46-12)
Payson-Antelope (61-0)
Semifinals:
Blue Ridge-Hayden (31-7)
Payson-Round Valley (21-20)
Championship:
Payson-Blue Ridge (17-7)
1982:
Quarterfinals:
Blue Ridge-Ajo (28-7)
Williams-St Johns (42-13)
willcox-Florence (13-12)
Hayden-Thatcher (17-16)
Semifinals:
Blue Ridge-Hayden (7-0)
Willcox-Williams (24-8)
Championship:
Willcox-Blue Ridge (13-11)
1983:
Quarterfinals:
Ajo-Willcox (17-6)
Blue Ridge-Phoenix Chr. (34-6)
Florence-Round Valley (29-7)
Morenci-Williams (35-0)
Semifinals:
Blue Ridge-Morenci (22-0)
Florence-Ajo (34-14)
Championship:
Blue Ridge-Florence (17-0)
1984:
Quarterfinals:
Benson-Scottsdale Chr. (39-0)
Hayden-Ajo (20-14)
Morenci-Bradshaw Mountain (20-12)
Phoenix Chr.-Antelope (28-0)
Semifinals:
Phoenix Chr.-Benson ()
Morenci-Hayden (15-12)
Championship:
Phoenix Chr.-Morenci (25-7)
1985:
Quarterfinals:
Ajo-Camp Verde (25-6)
Antelope-Cactus Shadows (22-3)
Florence-Duncan (37-3)
Phoenix Chr.-Willcox (10-7)
Semifinals:
Florence-Ajo (27-8)
Phoenix Chr-Antelope (42-0)
Championship:
Phoenix Chr-Florence (17-7)
1986:
Quarterfinals:
Cactus Shadows-Ray (26-21)
Thatcher-Ajo (32-6)
Willcox-Antelope (28-10)
Bradshaw Mountain-Phoenix chr. (7-6)
Semifinals:
Thatcher-Cactus Shadows (34-12)
Willcox-Bradshaw Mountain (14-0)
Championship:
Thatcher-Willcox (13-10)
1987:
Quarterfinals:
Florence-Bourgade (30-0)
Benson-Camp Verde (14-6)
Willcox-Cactus Shadows (14-13)
Phoenix Chr.-Ajo (27-0)
Semifinals:
Florence-Benson (24-13)
Phoenix chr.-Willcox (34-14)
Championship:
Florence-Phoenix Chr. (35-19)
1988:
Quarterfinals:
Hayden-Willcox (28-13)
Cactus Shadows-Antelope (21-14)
Thatcher-Ray (28-13)
Ajo-Orme (20-14)
Semifinals:
Hayden-Ajo (33-12)
Thatcher-Cactus Shadows (22-14)
Championship:
Thatcher-Hayden (20-6)
1989:
Round 1:
Camp Verde-Sanders (47-0)
Saint Johns-Wickenburg (55-8)
(game for #1/#2 south seeds)
Santa Cruz-Ajo (48-0)
Quarterfinals:
Santa Cruz-Willcox (12-7)
Florence-Saint Jonns (20-6)
Camp Verde-Ray (21-20)
Thatcher-Ajo (34-0)
Semifinals:
Florence-Santa Cruz (20-6)
Thatcher-Camp Verde (42-14)
Championship:
Florence-Thatcher (18-0)
1990:
Round 1:
Saint Johns-Camp Verde (29-14)
Cactus Shadows-Alchesay (46-0)
(game for #1/#2 south seeds)
Santa Cruz-San Pasqual (40-8)
Quarterfinals:
Santa Cruz-Valley Chr. (45-25)
Thatcher-Cactus Shadows (30-0)
Saint Johns-Willcox (20-6)
Superior-San Pasqual (14-0)
Semifinals:
Santa Cruz-Thatcher (42-0)
Superior-Saint Johns (8-7)
Championship:
Santa Cruz-Superior (33-7)
1991:
Round 1:
Saint Johns-San Pasqual (46-0)
Antelope-Hopi (22-18)
Quarterfinals:
Florence-Camp Verde (15-6)
Wlllcox-Saint Johns (25-15)
Thatcher-Antelope (35-14)
Ray-Wickenburg (27-12)
Semifinals:
Florence-Willcox (21-7)
Ray-Thatcher (28-22)
Championship:
Florence-Ray (10-6)
1992:
Round 1:
Willcox-Ray (22-20)
Morenci-Hayden (12-0)
Quarterfinals:
Maricopa-Bourgade (28-13)
Saint Johns-Willcox (29-28)
Wickenburg-Antelope (34-18)
Morenci-Alchesay (40-0)
Semifinals:
Saint Johns-Maricopa (14-3)
Morenci-Wickenburg (14-7)
Championship:
Saint Johns-Morenci (20-8)
1993:
Round 1:
Morenci-Phoenix Chr. (36-29)
Willcox-Wickenburg (33-12)
Thatcher-Maricopa (40-12)
Antelope-Benson (13-12)
Saint Johns-Queen Creek (33-6)
Valley Chr.-Hopi (47-0)
Superior-Many Farms (49-0)
Ray-Alchesay (42-0)
Quarterfinals:
Superior-Morenci (14-0)
Ray-Antelope (20-0)
Saint Johns-Thatcher (27-7)
Valley Chr.-Willcox (24-20)
Semifinals:
Superior-Ray (26-20)
Saint Johns-Valley Chr. (34-15)
Championship:
Saint Johns-Superior (41-6)
1994:
Round 1:
Benson-Seton (35-14)
Morenci-Florence (13-0)
Superior-Thatcher (28-6)
Valley Chr.-Willcox (21-14)
Saint Johns-Maricopa (53-6)
Phoenix Chr.-Sanders (48-0)
Antelope-Alchesay ()
Wickenburg-Hopi ()
Quarterfinals:
Saint Johns-Morenci (27-12)
Benson-wickenburg (48-6)
Superior-Phoenix Chr. (28-24)
Valley Chr.-Antelope (28-13)
Semifinals:
Saint Johns-Superior (49-31)
Benson-Valley Chr. (35-22)
Championship:
Saint Johns-Benson (34-6)
1995:
Round 1:
Thatcher-Many Farms (F)
Pima-Hopi (28-7)
Seton-Gila Bend (42-0)
Ray-Bourgade (42-0)
Florence-Antelope (34-7)
Morenci-Alchesay (47-26)
Phoenix Chr.-Superior (23-17)
Willcox-Williams (40-8)
Quarterfinals:
Thatcher-Florence (48-19)
Seton-Morenci (28-6)
Pima-Phoenix Chr. (25-18)
Ray-Willcox (27-13)
Semifinals:
Thatcher-Seton (15-6)
Ray-Pima (20-14)
Championship:
Ray-Thatcher (28-6)
1996:
Round 1:
Seton-Alchesay (26-14)
Ray-Williams (32-24)
Phoenix Chr.-Duncan (35-13)
Pima-Gila Bend (46-0)
Superior-Hopi (47-13)
Valley Chr.-Sanders (41-13)
Thatcher- San Pasqual (47-14)
Antelope-Morenci (20-14)
Quarterfinals:
Ray-Pima (16-15)
Phoenix Chr.-Superior (14-13)
Valley Chr.-Antelope (31-21)
Thatcher-Seton (31-24)
Semifinals:
Phoenix Chr.-Thatcher (37-0)
Valley Chr.-Ray (38-16)
Championship:
Phoenix Chr.-Valley Chr. (28-6)

1997:
Round 1:
Morenci-San Pasqual (35-28)
Superior-Gila Bend (44-0)
Willcox-Antelope (28-7)
Seton-Hopi (42-0)
Florence-Red Rock (27-6)
Pima-Williams (7-6)
Thatcher-Valley Chr. (20-12)
Phoenix Chr.-Palo Verde Chr. (42-0)
Quarterfinals:
Phoenix Chr.-Morenci (35-7)
Superior-Willcox (31-26)
Seton-Florence (31-14)
Thatcher-Pima (24-7)
Semifinals:
Seton-Thatcher (17-7)
Superior-Phoenix Chr. (32-13)
Championship:
Seton-Superior (41-19)
1998:
Round 1:
Willcox-Maricopa (42-13)
Thatcher-Palo Verde Chr. (36-7)
Superior-Gila Bend (42-0)
San Pascual-Ray (21-20)
Williams-Phoenix Chr. (22-21)
Queen Creek-Morenci (38-12)
Seton-Red Rock (50-6)
Northwest Chr.-Hopi (42-0)
Quarterfinals:
Northwest Chr.-San Pascual (42-14)
Queen Creek-Williams (35-16)
Thatcher-Willcox (14-7)
Seton-Superior (34-20)
Semifinals:
Queen Creek-Northwest Chr. (40-7)
Thatcher-Seton (30-14)
Championship:
Thatcher-Queen Creek (28-12)
1999:
Round 1:
Saint Johns-Orme (28-6)
Willcox-Hayden (23-7)
Thatcher-Queen Creek (41-6)
Duncan-San Pascual (33-8)
Florence-Antelope (28-6)
Benson-Sanders (35-22)
Phoenix Chr.-Palo Verde Chr. (36-22)
Mogollon-Northwest Chr. (36-6)
Quarterfinals:
Phoenix Chr.-Duncan (42-0)
Saint Johns-Thatcher (19-0)
Mogollon-Florence (47-2)
Willcox-Benson (37-31)
Semifinals:
Phoenix Chr.-Saint Johns (29-6)
Mogollon-willcox (34-20)
Championship:
Phoenix Chr.-Mogollon (46-15)
2000:
Round 1:
Phoenix Chr.-Florence (36-0)
Northwest Chr.-Tombstone (48-17)
Thatcher-Bourgade (35-14)
Benson-Red Rock (20-14)
Queen Creek-Sanders (19-8)
Mogollon-Baboquivari (35-12)
Saint Johns-Willcox (28-14)
Orme-Antleope (41-19)
Quarterfinals:
Queen Creek-Benson (28-7)
Thatcher-Mogollon (28-20)
Saint Johns-Phoenix Chr. (19-7)
Northwest Chr.-Orme (56-14)
Semifinals:
Thatcher-Queen Creek (42-0)
Saint Johns-Northwest Chr. (34-0)
Championship:
Thatcher-Saint Johns (14-13)
2001:
Round 1:
Valley Chr.-Baboquivari (46-0)
Phoenix Chr-San Pascual (42-0)
Northwest Chr.-Tombstone (48-13)
Bourgade-Antelope (25-14)
Saint Johns-Ray (51-0)
Mogollon-San Manuel (41-26)
Thatcher-Williams (48-6)
Morenci-Red Mesa (57-6)
Quarterfinals:
Saint Johns-Northwest Chr. (33-10)
Mogollon-Bourgade (35-25)
Thatcher-Valley Chr. (45-7)
Phoenix Chr.-Morenci (13-0)
Semifinals:
Phoenix Chr.-Saint Johns (10-6)
Thatcher-Mogollon (48-6)
Championship:
Thatcher-Phoenix Chr. (35-26)
2002:
Round 1:
Phoenix Chr.-Orme (61-27)
Northwest Chr.-Mayer (48-3)
Valley Chr.-Mogollon (26-20)
Saint Johns-Bourgade (42-12)
Tombstone-Miami (45-21)
Yuma Cath.-Morenci (14-13)
Thatcher-Pusch Ridge (43-12)
San Manuel-Antelope (32-12)
Quarterfinals:
Saint Johns-Thatcher (37-7)
Valley Chr.-San Manuel (35-14)
Northwest Chr.-Tombstone (56-26)
Phoenix Chr.-Yuma Cath. (52-10)
Semifinals:
Saint Johns- Phoenix Chr. (22-19)
Northwest Chr.-Valley Chr (41-14)
Championship:
Saint Johns-Northwest Chr. (28-7)
2003:
Round 1:
Phoenix Chr.-Morenci (48-6)
Bourgade-San Manuel (27-12)
Thatcher-Arizona Luth. (48-27)
Florence-Valley Chr. (20-7)
Yuma Cath.-Red Mesa (42-0)
Tombstone-Mayer (49-7)
Benson-Williams (27-20)
Saint Johns-Antelope (43-0)
Quarterfinals:
Florence-Tombstone (20-14)
Yuma Cath.-Thatcher (48-14)
Phoenix Chr.-Benson (47-0)
Saint Johns-Bourgade (F)
Semifinals:
Phoenix Chr.-Florence (45-0)
Saint Johns-Yuma Cath (27-0)
Championship:
Phoenix Chr.-St Johns (24-7)
2004:
Round 1:
Tombstone-Bourgade (49-7)
Phoenix Chr.-Yuma Cath. (24-17)
Arizona Luth.-Pusch Ridge (54-7)
Valley Chr.-Antelope (42-0)
Saint Johns-Hayden (33-0)
San Manuel-Mayer (38-26)
Florence-Red Mesa (34-14)
Thatcher-Williams (34-0)
Quarterfinals:
Arizona Luth.-Thatcher (33-7)
Tombstone-San Manuel (39-29)
Valley Chr.-Florence (30-8)
Phoenix Chr.-Saint Johns (29-6)
Semifinals:
Valley Chr.-Tombstone (42-0)
Phoenix Chr.-Arizona Luth. (34-33)
Championship:
Phoenix Chr.-Valley Chr. (10-3)
2005:
Round 1:
Pusch Ridge-Red Mesa (42-0)
Arizona Luth.-Hayden (44-0)
Ray-Camp Verde (35-28)
Phoenix Chr.-Willcox (21-7)
Thatcher-Antelope (15-7)
Tombstone-Yuma Cath. (48-27)
Valley Chr.-Maricopa (43-0)
Saint Johns-Scottsdale Chr. (34-14)
Quarterfinals:
Phoenix Chr.-Pusch Ridge (28-7)
Valley Chr.-Ray (42-0)
Thatcher-Saint Johns (28-21)
Arizona Luth.-Tombstone (48-6)
Semifinals:
Valley Chr.-Thatcher (57-27)
Arizona Luth.-Phoenix Chr. (37-7)
Championship:
Valley Chr.-Arizona Luth. (45-28)
2006:
Round 1:
Hayden-Williams (49-0)
Phoenix Chr.-San Manuel (54-8)
Thatcher-Pusch Ridge (46-6)
Valley Chr.-Willcox (35-6)
Bisbee-Arizona Luth. (33-15)
Bourgade-Antelope (46-21)
Camp Verde-Yuma Cath. (45-12)
Saint Johns- Maricopa (56-7)
Quarterfinals:
Hayden-Bisbee (28-8)
Thatcher-Camp Verde (45-12)
Phoenix Chr.-Saint Johns (21-18)
Valley Chr.-Bourgade (54-20)
Semifinals:
Thatcher-Hayden (40-7)
Valley Chr.-Phoenix Chr. (9-6)
Championship:
Thatcher-Valley Chr. (42-20)
2007:
Round 1:
(1)Yuma Cath.-(16)San Manuel (49-7)
(15)Bisbee-(2)Scottsdale Chr. (23-20)
(3)Valley Chr.-(14)Camp Verde (34-14)
(4)Arizona Luth.-(13)Tonopah (42-14)
(12)Pusch Ridge-(5)Red Mesa (13-12)
(11)Antelope-(6)Hayden (28-21)
(10)Saint Johns-(7)Northwest Chr. (47-20)
(9)Thatcher-(8)Benson (21-0)
Quarterfinals:
Valley Chr.-Antelope (45-20)
Thatcher-Yuma Cath. (39-21)
Saint Johns-Bisbee (63-19)
Arizona Luth.-Pusch Ridge (42-7)
Semifinals:
Saint Johns-Valley Chr. (28-8)
Arizona Luth.-Thatcher (21-14)
Championship:
Saint Johns-Arizona Luth. (21-20)
2008:
Round 1:
(1)Phoenix Chr.-(16)Antelope (35-0)
(2)Saint Johns-(15)San Manuel (42-0)
(3)Valley Chr.-(14)Hayden (45-6)
(4)Benson-(13)Morenci (68-28)
(12)Camp Verde-(5)Pusch Ridge (23-13)
(6)Northwest Chr.-(11)Ray (28-27)
(7)Yuma Cath.-(10)Red Mesa (63-24)
(8)Scottsdale Chr.-(9)Thatcher (29-22)
Quarterfinals:
Valley Chr.-Northwest Chr. (60-21)
Phoenix Chr.-Scottsdale Chr. (28-21)
Benson-Camp Verde (28-7)
Saint Johns-Yuma Cath. (42-14)
Semifinals:
Saint Johns-Valley Chr. (44-27)
Phoenix Chr.-Benson (17-14)
Championship:
Saint Johns-Phoenix Chr. (42-17)
2009:
Round 1:
(1)Northwest Chr.-(16)Arizona Luth. (49-21)
(2)Benson-(15)Canyon State (42-9)
(3)Saint Johns-(14)Thatcher (54-6)
(4)Pusch Ridge-(13)Morenci (56-7)
(5)Yuma Cath.-(12)San Manuel (48-6)
(6)Scottsdale Chr.-(11)Camp Verde (31-14)
(7)Valley Chr.-(10)Williams (66-14)
(9)Willcox-(8)Red Mesa (48-20)
Quarterfinals:
Valley Chr.-Benson (48-35)
Willcox-Northwest Chr. (31-20)
Saint Johns-Scottsdale Chr (28-22)
Yuma Cath.-Pusch Ridge (28-7)
Semifinals:
Valley Chr.-Saint Johns (26-24)
Willcox-Yuma Cath. (21-13)
Championship:
Valley Chr.-Willcox (41-32)
2010:
Round 1:
(1)Northwest Chr.-(16)Miami (49-6)
(2)Yuma Cath.-(15)Bourgade (58-24)
(14)Thatcher-(3)Willcox (41-28)
(13)Camp Verde-(4)Pusch Ridge (35-7)
(5)Saint Johns-(12)Bisbee (28-0)
(6)Tempe Prep-(11)Williams (20-13)
(7)Scottsdale Chr.-(10)valley Chr. (21-17)
(8)Arizona Luth.-(9)Canyon State (34-24)
Quarterfinals:
Northwest Chr.-Arizona Luth. (42-13)
Thatcher-Tempe Prep (20-16)
Yuma Cath-Scottsdale Chr. (42-10)
Saint Johns-Camp Verde (28-14)
Semifinals:
Northwest Chr.-Saint Johns (42-13)
Yuma Cath.-Thatcher (22-20)
Championship:
Northwest Chr.-Yuma Cath. (30-27)
2011:
Round 1:
(1)Northwest Chr.-(16)Tonopah (52-7)
(2)Yuma Cath.-(15)San Manuel (49-0)
(14)San Tan-(3)Thatcher (33-27)
(4)Camp Verde-(13)Phoenix Chr. (39-14)
(5)Saint Johns-(12)Williams (54-0)
(11)Morenci-(6)Arizona Luth. (35-21)
(10)Round Valley-(7)Willcox (35-0)
(9)Tempe Prep-(8)Scottsdale Chr. (14-13)
Quarterfinals:
Northwest Chr.-Tempe Prep (51-8)
Yuma Cath.-Round Valley (40-14)
Saint Johns-Camp Verde (21-6)
San Tan-Morenci (43-13)
Semifinals:
Northwest Chr.-Saint Johns (20-0)
Yuma Cath.-San Tan (51-15)
Championship:
Yuma Cath.-Northwest Chr. (21-19)
2012:
Round 1:
(1)Northwest Chr.-(16)Red Rock (56-7)
(2)Morenci-(15)Bourgade (53-29)
(3)Tempe Prep-(14)Round Valley (14-0)
(4)Scottsdale Chr.-(13)Pinon (55-0)
(5)Yuma Cath.-(12)Willcox (47-8)
(6)Thatcher-(11)Benson (48-21)
(7)Arizona Luth.-(10)Williams (49-28)
(9)Saint Johns-(8)Phoenix Chr. (49-27)
Quarterfinals:
Northwest Chr.-Saint Johns (27-20)
Morenci-Arizona Luth. (59-21)
Tempe Prep-Thatcher (26-14)
Yuma Cath.-Scottsdale Chr. (79-39)
Semifinals:
Morenci-Tempe Prep (10-7)
Northwest Chr.-Yuma Cath. (21-17)
Championship:
Northwest Chr.-Morenci (21-7)
2013:
Round 1:
(1)Arizona Luth.-(16)Hopi (60-6)
(2)Joy Chr.-(15)Scottsdale Prep (76-43)
(3)Yuma Cath.(14)San Tan (57-6)
(4)Round Valley-(13)Benson (51-8)
(12)Tempe Prep-(5)Northwest Chr.- (21-0)
(6)Saint Johns-(11)Williams (21-0)
(7)Thatcher-(10)Morenci (28-6)
(9)Pusch Ridge-(8)Bourgade (28-6)
Quarterfinals:
Arizona Luth.-Pusch Ridge (30-8)
Round Vallley-Tempe Prep (26-7)
Yuma Cath.-Saints Johns (42-7)
Thatcher-Joy Chr. (42-41)
Semifinals:
Round Valley-Arizona Luth. (28-22)
Yuma Cath.-Thatcher (73-34)
Championship:
Yuma Cath.-Round Valley (63-35)
2014:
Round 1:
(1)Yuma Cath.-(16)Tuba City (71-6)
(2)Tempe Prep-(15)Kingman Acad. (49-0)
(3)Thatcher-(14)Leadership Acad. (47-6)
(4)Northwest Chr.-(13)Scottsdale Chr. (42-10)
(5)Round Valley-(12)Lee Williams (52-0)
(6)Arizona Luth.-(11)Benson (56-28)
(7)Joy Chr.-(10)San Tan (42-14)
(8)Pusch Ridge-(9)Valley Chr. (60-42)
Quarterfinals:
Yuma Cath.-Pusch Ridge (49-7)
Northwest Chr.-Round Valley (24-16)
Arizona Luth.-Thatcher (59-48)
Tempe Prep-Joy Chr. (28-19)
Semifinals:
Yuma Cath.-Northwest Chr. (56-29)
Tempe Prep-Arizona Luth. (14-6)
Championship:
Yuma Cath.-Tempe Prep (38-27)
2015:
Round 1:
(1)Benson.-(16)Hopi(56-14)
(2)Joy Chr.-(15)St Johns (69-14)
(3)Round Valley-(14)Morenci (27-7)
(4)Leadership Acad.-(13)Paradise Honors (50-3)
(5)Santa Cruz-(12)Monument Valley (49-21)
(11)Tempe Prep-(6)Scottsdale Chr. (56-28)
(7)Bisbee-(10)Chinle (36-12)
(8)Miami-(9)Tonopah (35-16)
Quarterfinals:
Benson-Miami (49-12)
Leadership Acad-Santa Cruz (33-29)
Round Valley-Tempe Prep (12-7)
Joy Chr.-Bisbee (74-34)
Semifinals:
Benson-Leadership Acad. (14-12)
Joy Chr.-Round Valley (41-20)
Championship:
Joy Chr.-Benson (27-7)


© 2016, azfootballarchives.com,
All Rights Reserved,